FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Poniżej przykłady najczęściej zadawanych pytań (FAQs) z odpowiedziami na nie, dostępnymi poprzez naciśnięcie nagłówka pytania.

Co to jest ERP?
ERP (ang. enterprise resource planning – ERP) – metoda efektywnego planowania zarządzania całością zasobów przedsiębiorstw.
Jest to też określenie systemów informatycznych służących wspomaganiu zarządzania przedsiębiorstwem (zespołem pracowników, zasobami materiałowymi czy też finansami) lub współdziałania grupy współpracujących ze sobą przedsiębiorstw, poprzez gromadzenie danych oraz umożliwienie wykonywania operacji na zebranych danych. (Wikipedia)
Co wybrać? Wersję stacjonarną czy wersję w chmurze?
Wybór sposobu dostępu do systemu nie jest prostą sprawą. Specyfika branży oraz wielkość i wieloodziałowość przedsiębiorstwa odgrywa tutaj dużą rolę. Dla mniejszych podmiotów wygodniejszą opcją może być system w chmurze, kiedy cały system utrzymywany jest przez Comarch. Dla bardziej wymagających firm, które wykorzystują integracje z innymi systemami i chcą mieć bezpośredni dostęp do bazy danych lepszą opcją może wydawać się oprogramowanie w wersji stacjonarnej wspieranej np. dostępem terminalowym. W takiej sytuacji sugerujemy kontakt z doradcą, który pomoże w podjęciu optymalnej decyzji.
Czy potrzebne jest mi przedłużenie gwarancji na oprogramowanie Comarch?
W przypadku posiadania instalacji stacjonarnej systemów Comarch, sugeruje się przedłużanie gwarancji, która pozwala na wgrywanie nowych wersji po upłynięciu 1 roku od zakupu.
Dla kogo systemy Comarch?
  • • dla firm dbających o efektywność i ergonomię pracy
  • • dla firm chcących automatyzować procesy w firmie
  • • dla firm, którym zależy na sprawdzonym, ale jednocześnie nowoczesnym narzędziu
  • • dla przedsiębiorstw wymagających systemów zawsze zgodnych z przepisami
Gdzie znajdę dokumentację systemów Comarch?
Dokumentację dotyczącą produktów Comarch można znaleźć pod adresem https://pomoc.comarch.pl/
Czy systemy Comarch system obsługują KSeF?
KSeF czyli Krajowy System e-Faktur będzie obowiązkowy od stycznia 2024 roku. Już w tej chwili systemy Comarch wspierają to rozwiązanie.
Czy systemy Comarch wspierają E-comerce?
Jak najbardziej. Do dyspozycji mamy dedykowane rozwiązania B2C (e-sklep) i B2B (Pulpit kontrahenta i EDI). Ponadto jest dostępnych bardzo wiele wtyczek integrujących systemy Comarch z popularnymi platformami sprzedażowymi.